Zbiornik buforowy – zainwestuje teraz, aby później oszczędzać

Ogrzewanie

Koszty związane z ogrzewaniem domu jednorodzinnego często stanowią sporą część domowego budżetu, dlatego też właściciele tego rodzaju nieruchomości nieustannie poszukują rozwiązań zapewniających oszczędności. W wielu przypadkach oznacza to kompromisy, które nie do końca spełniają wszystkie oczekiwania. Dzisiaj chcemy zwrócić uwagę na ciekawe, oszczędne i bardzo wydajne rozwiązanie. Mamy na myśli tutaj zbiorniki buforowe CO.

Akumulacja ciepła

Zbiornik buforowy CO przeznaczony jest do magazynowania wody ogrzanej przez urządzenia grzewcze zainstalowane w danej nieruchomości, np. kominki, pompy ciepła czy też tradycyjne kotły. W razie potrzeby ciepła woda przesyłana jest do wymagających ogrzania pomieszczeń, w związku z tym ważne jest, by jak najdłużej zachowała ona wysoką temperaturę.

Warto zainteresować się produktami firmy Noel, która oferuje zbiorniki buforowe z zainstalowaną wężownicą. Jest to nic innego jak wąż poprowadzony wewnątrz zbiornika, przez który przepływa woda. Pozostając w ciągłym ruchu, utrzymuje ona wysoką temperaturę. Możliwe to jest dzięki użyciu materiałów doskonale przewodzących ciepło. Bufor z wężownicą wykonany jest z wysokiej klasy materiałów. Doskonale nadaje się do tego miedź, która ma także właściwości antybakteryjne. Takie rozwiązanie pozwala na ogrzewanie wody w czasie rzeczywistym już przy temperaturze 50 stopni Celsjusza.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zasobnik dwupłaszczowy, gdzie jeden zbiornik umieszczony jest we wnętrzu drugiego, a pomiędzy nimi znajduje się czynnik grzewczy. Jest to jeden z najbardziej tradycyjnych rodzajów buforów. Ze względu na plusy i minusy swojej konstrukcji zasobnik dwupłaszczowy ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Decyzja o tym, jaki zasobnik buforowy wybierzemy do swojego domu, powinna zostać poprzedzona rozmową ze specjalistą, który pomoże wybrać najbardziej odpowiedni model.

Wszechstronne zastosowanie

Zasobnik buforowy może współpracować z rozmaitymi urządzeniami grzewczymi, co pozwala na montaż praktycznie w każdym domu jednorodzinnym. Oszczędności, jakie niesie ze sobą bufor z wężownicą, znacznie przewyższają koszty związane z jego zakupem i instalacją, dlatego też jest to nie tylko praktyczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie.

Wspomniany producent, czyli firma Noel oferuje bufory dostosowane do indywidualnych potrzeb, takich jak nietypowa szerokość lub wysokość pomieszczenia przewidzianego na kotłownię. Jeżeli więc szukamy oszczędnego i skutecznego sposobu na ogrzewanie domu, warto zwrócić uwagę w stronę zbiorników buforowych.

Dowiedz się więcej na http://www.noel.pl/