Geosiatki oraz ich podstawowe zastosowanie w budownictwie.

Geosyntetyki

Geosiatka, to jeden ze zdecydowanie najbardziej popularnych współcześnie materiałów geosyntetycznych stosowanych powszechnie w branży budowlanej. Jest wykorzystywania w wielu sytuacjach, ale przede wszystkim wszędzie tam, gdzie należy wzmocnić, zbroić, ustabilizować strukturę gruntu wokół realizowanych inwestycji. Najbardziej zaś popularne są obecne geosiatki budowlane typu Miragrid. Charakteryzują się szerokim zakresem zastosowania oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Oczywiście pozostałe typy geosiatek, także są dość szeroko stosowne, jednakże to siatki typu Miragrid, będą zdecydowanie najbardziej spopularyzowane.

Geosiatki budowlane typu Miragrid.

Przede wszystkim warto sobie powiedzieć kilka słów więcej na temat samych geosiatek Miragrid. Są to poliestrowe siatki powleczone, dodatkową, polimerową powłoką ochronną. Mogą występować w wariantach jednokierunkowych oraz dwukierunkowych. Charakteryzują się bardzo dobrym poziomem odporności na rozciąganie. Jednocześnie wykazują niski poziom pełzania, przez co zapewniają większą stabilizację gruntu nawet przy sporym obciążeniu eksploatacyjnym. Idealnie sprawdza się do zbrojenia gruntów niespoistych, ze względów na dobre właściwości tarcia w stosunku do gruboziarnistego podłoża. Można więc skutecznie uzbroić podbudowę pod nowo powstającymi drogami, autostradami czy też liniami kolejowymi. Na pewno tego typu inwestycja, w tym przypadku, przyniesie konkretne korzyści, w postaci zwiększonej wytrzymałości realizowanej inwestycji na obciążenia eksploatacyjne. W skrócie wygląda to tak, jakbyśmy podbudowę dodatkowo obłożyli twardą siatką, który stabilizuje jej położenie. Dzięki temu, w toku obciążeń eksploatacyjnych, podbudowa nie będzie się przemieszczać, co jest najczęstszą przyczyną wszelkich uszkodzeń dróg oraz linii kolejowych.

Warto także podkreślić, iż geosiatki budowlane typu Miragrid będą charakteryzować się szerokim zastosowaniem. Obecnie wykorzystywane są głównie do stabilizacji gruntów w budownictwie drogowym oraz kolejowym. Aczkolwiek można się także zetknąć z ich zastosowaniem przy zabezpieczaniu skarp składowisk odpadów, oraz przy budowie murów oporowych wszelkiego rodzaju w połączeniu z prefabrykowanymi elementami betonowymi.

Podsumowanie

Generalnie rzecz wiec biorąc, możemy powiedzieć, iż geosiatki typu Miragrid, stanowią bardzo dobre rozwiązanie we współczesnym budownictwie technicznym. Dobre o szerokim zakresie stosowania, dzięki czemu możemy w wielu różnych przypadkach wykorzystać zalety geosiatek Miragrid. Jest to niewątpliwie istotna zaleta tego typu rozwiązania w budownictwie, której wdrożenie w wielu przypadkach będzie przyczyniać się do wyraźnego wzrostu wytrzymałości i trwałości realizowanych konstrukcji budowlanych.