Grzejniki łazienkowe – czy chrom to dobre rozwiązanie?

Ogrzewanie

Łazienka to miejsce, które chcemy, by prezentowało się pięknie i było jednocześnie bardzo praktyczne. Kwestia ta dotyczy także grzejników. Jakie modele powinniśmy wziąć pod uwagę?

Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Wybierając grzejnik do łazienki musimy wziąć pod uwagę kilka elementów. Najlepiej zacząć od mocy grzewczej. Ta akurat nie będzie wiązała się z jego wielkością. Grzejniki łazienkowe mają bowiem mniejszą powierzchnię wymiany ciepła, co jest związane z ich budową i przeznaczeniem. Najczęściej są one w wersji drabinkowej, gdyż dzięki temu mogą od razu pełnić rolę suszarki do ręczników. Kupując więc urządzenie sprawdźmy, jaką moc wskazuje jego producent. Ważne jest także to, w jaki sposób trzeba będzie go podłączyć. Często decydujemy się na zasilanie dolne, które nie jest tak efektowne jak górne. Warto wówczas wybrać grzejnik o 10% mocniejszy, co przełoży się na jego lepszą pracę w takim układzie. Urządzenia drabinkowe składają się najczęściej z pionowych kolektorów połączonych poziomymi rurkami. Ich montaż jest bardzo prosty, a dzięki szybkiemu rozmaitym kształtom i kolorom bez problemu dopasujemy je do charakterystyki naszej łazienki. Wykończenie takich grzejników także jest inne, niż w przypadku pozostałych urządzeń. Rurki i profile są wykonane ze stali, aluminium i miedzi. Zabezpieczenia antykorozyjne, także powłoki wykończeniowe są wysokiej jakości. Wszystko po to, by panująca w łazience wilgoć nie zniszczyła szybko grzejnika. Grzejnik drabinkowy nie da rady jednak ogrzać dużej łazienki i pewnie będzie potrzebował wsparcia innego modelu.

Grzejniki łazienkowe – lepszy chrom czy zwykły lakier?

W takim wypadku możemy skorzystać z grzejników wodnych lub elektrycznych. Pierwsze to urządzenia doskonale znane nam z domu, działające w instalacjach C.O. Drugie zaś zasilane jest grzałką elektryczną. Coraz częściej spotykamy jednak wersje łączące oba wspomniane metody zasilania. Dzięki temu w okresie grzewczym urządzenie pracuje w systemie C.O., latem zaś korzysta z grzałki elektrycznej. Wybierając grzejniki łazienkowe warto też zwrócić uwagę na powłokę wykończeniową. Ma bowiem ona wpływ na moc urządzenia. Grzejniki łazienkowe mogą być lakierowane albo chromowane. Pierwsze z nich to bardzo klasyczne rozwiązanie, które gwarantuje maksymalną moc grzewczą. Chrom natomiast sprawia, że grzejniki łazienkowe prezentują się bardzo elegancko i mają walor dekoracyjny. Znajdziesz je pod tym linkiem https://imers.pl/. Niestety, ich typ budowy sprawia, że mają one niższą moc niż te w wersji lakierowanej. Możemy jednak wykorzystać jako uzupełnienie sieci w łazience lub kupić go, by pełnił rolę suszarki. Dzięki możliwości dopasowania do wystroju łazienki, grzejniki łazienkowe chrom są chętnie wybierane przez Polaków. Wszystko bowiem zależy od naszego gustu i potrzeb.