Rury stalowe z demontażu

Informacje budowlane

Rury stalowe służące do wykonania rurociągów mogą pochodzić z demontażu. Zatem innymi słowy można korzystać z rur stalowych wielokrotnie oczywiście pod warunkiem, że nie zostały wcześniej uszkodzone.

Rury stalowe spokojnie mogą służyć wielokrotnie w różnych projektach

W większości przypadków jakość rur stalowych z demontażu różni się tylko nieznacznie od nowych egzemplarzy. Stal ma wyjątkowe parametry odpornościowe, które sprawiają, że wielokrotne korzystanie z rur jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście przed zastosowaniem rur z tak zwanego odzysku trzeba najpierw przeprowadzić wnikliwą selekcję tak aby wybrać tylko te elementy, które mogą bezpiecznie być wykorzystane w nowym projekcie.

W praktyce powszechną praktyką jest wykorzystywanie rur stalowych z demontażu. Na rynku dostępne są rury stalowe o zróżnicowanych wymiarach, rodzajach oraz różnych właściwościach. W efekcie rury stalowe z demontażu mogą być śmiało wykorzystywane do różnych projektów. W większości przypadków zakup rur z demontażu jest dobrym sposobem na poszukanie oszczędności. Elementy pochodzące z demontażu potrafią być wyraźnie tańsze od nowych rur od producenta.

Jakie rury stalowe mogą pochodzić z demontażu?

Elementy jakie można pozyskać z demontażu to między innymi przepusty (przewierty). Ponadto, można wielokrotnie wykorzystywać rury przewodowe, które są wykorzystywane pod nasypami drogowymi i kolejowymi do przeprowadzania cieków wodnych. Kolejne rury, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie to elementy które służą jako podpory mostów, rusztowań oraz rury do palowania terenu. Podobnych przykładów jest więcej, natomiast wyżej wymienione rodzaje rur to charakterystyczne przykłady dla rur, które są w obiegu rynkowym jako rury stalowe z demontażu.

O czym trzeba pamiętać decydując się na rury z demontażu?

Kluczowe jest pozyskanie rur od renomowanego dostawcy, który potrafi rzetelnie ocenić jakość rur oraz ich stopień zużycia. Niezbędne jest spełnienie norm jakościowych. Odpowiednie certyfikaty, atesty oraz zgodność z normami jakościowymi to podstawa. Natomiast w przypadku rur, które pochodzą z demontażu dodatkowo trzeba przykuć szczególną uwagę do rzetelnej oceny faktycznego zużycia. W przypadku materiałów, których zużycie jest znaczne nie powinno dochodzić do ponownego wykorzystania. Jednak na szczęście korzystając z usług renomowanych dostawców, problem ze sprzedażą zużytych rur z drugiej ręki jest marginalny. Stal jest materiałem, który szybko nie podlega użyciu i zgodnie z obowiązującymi normami stosowanie rur wielokrotnie przy różnych projektach jest dozwolone.

Co ciekawe rynek rur pochodzących z demontażu działa bardzo prężnie. W efekcie łatwo można znaleźć rury różnego typu oraz o różnych średnicach. Między innymi dostępne są używane rury grubościenne, konstrukcyjne, stalowe, osłonowe lub przewodowe.

Więcej na temat rur pochodzących z demontażu można przeczytać na https://ecotechgroup.pl/