Dobieramy donice do aranżacji ogrodu

Ogród

Aranżacja przydomowego ogrodu to wyzwanie, któremu niełatwo sprostać. Trzeba dobrać odpowiednie rośliny, posadzić kwiaty, usypać ścieżki ogrodowe, wykreować piękne oczko wodne i przygotować miejsce na grilla. Bardzo ważna jest strefa wypoczynku z meblami ogrodowymi, altanką lub zadaszeniem. Ale jak wiadomo najważniejsze w ogrodzie są rośliny, a żeby je pięknie wyeksponować niezbędne stają się efektowne donice.

Jakie donice wybrać na taras?

Donice mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, szkło, cement, terakota, włókno szklane lub beton. Na taras idealnie nadają się osłony na kwiaty, które są wykonane z betonu architektonicznego. Jak wiadomo donice będą narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych dlatego powinny się cechować odpowiednimi właściwościami. Te wykonane z betonu są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki takim zaletom mogą być z powodzeniem użytkowane zarówno w mroźne, zimowe dni, jak i podczas letnich upałów. Dlatego wybór donic betonowych jest najlepszym rozwiązaniem.

Donica betonowa – idealny wybór na taras

Beton architektoniczny to materiał nie tylko odporny na mróz, promieniowanie UV i opady deszczu, ale cechuje się także wysokimi walorami estetycznymi. Donice z betonu charakteryzują się nowoczesnym, atrakcyjnym designem, który pasuje do ogrodów, urządzonych w różnych stylistykach. Takie elementy aranżacji ogrodów świetnie się wpiszą w każdą przestrzeń i stworzą z niej miejsce przyjazne i klimatyczne w którym chętnie się będzie przebywać. Bardzo dobrym wyborem do ogrodu, na taras i balkon są designerskie donice z serii Antila, które można zakupić w sklepie Limestore.

Dlaczego warto je wybrać?

Donica betonowa Antila to produkt o nowoczesnej, geometrycznej formie i smukłej linii, dzięki czemu idealnie można ją dopasować do różnych przestrzeni ogrodowych. Cechują się solidną i stabilną konstrukcją, a dzięki znacznym gabarytom są bardzo wytrzymałe i odporne na silne podmuchy wiatry i inne niekorzystne czynniki. Takie zalety sprawiają, że posadzone w nich rośliny i kwiaty są doskonale chronione przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu, że donice występują w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach można je idealnie dopasować do własnych potrzeb i upodobań i stworzyć z ich udziałem nietuzinkową kompozycję.
Betonowe donice to znakomita propozycja nie tylko do ogrodu. Świetnie się sprawdzą na balkonie i tarasie, a także we wnętrzu, takim jak salon, domowy gabinet czy nowoczesne biuro.