Remont łazienki – czas na nowe oświetlenie

Wyposażenie wnętrz

Przed nami remont łazienki. Skuwamy podłogi, glazurę, zmieniamy wannę i umywalkę. Czeka nas sporo pracy, tym bardziej że trzeba jeszcze wybrać nowe oświetlenie. Jeśli mamy już wstępnie ustalone, jak będzie wyglądała nowa aranżacja łazienkowa, możemy pomyśleć o lampach, które najlepiej oddadzą jej charakter. Przyjrzyjmy się, co w tym sezonie jest modne.

Koła i okręgi

Ten sezon przyniósł nam sporo nowości aranżacyjnych, wśród nich ciekawe odcienie dobrze znanych kolorów. To jednak nie wszystko. Jak co roku, mogliśmy w styczniu liczyć na najnowsze propozycje, a pośród nich te dotyczące oświetlenia. Na co warto postawić, by lampy spełniały swoje funkcje w łazience, ale i odpowiadały tegorocznym trendom?

Łazienka będzie na pewno modna, jeśli zagości w niej oświetlenie w kształcie kul i okręgów. Mogą to być okrągłe klosze, mleczne lub półmatowe, a nawet całkowicie transparentne. Sprawdzają się świetlne okręgi o subtelnych liniach, które zostają zawieszone na cieniutkich linkach. W przypadku takich propozycji można się bawić rozmiarami. W końcu LED-owe koło zwisające z sufitu, prezentuje się mimo wszystko subtelnie, więc jego większy rozmiar nie przytłoczy wnętrza. Tak wykonane oświetlenie można znaleźć w sklepie Lampy.it.

Zaletą wymienionych kształtów jest również to, że są one dość uniwersalne. Z powodzeniem wpiszemy je w aranżacje łazienek klasycznych, industrialnych, rustykalnych, skandynawskich, glamour, nowoczesnych, minimalistycznych czy nawet bardzo surowych. Uniwersalizm nie oznacza jednak nudy i kopiowania pomysłów, które są nam już dobrze znane. Bawiąc się barwą światła, miejscem montażu poszczególnych lamp oraz ich liczbą, można uzyskać za każdym razem unikalny wystrój.

Złoto, miedź, mosiądz, srebro i cyna

Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, ten sezon w oświetleniu daje nam do zrozumienia, że wszelkie odcienie złota, miedzi, mosiądzu, srebra czy cyny są bardzo mile widziane. I tu również uda nam się stworzyć wyjątkową, za każdym razem unikatową aranżację. Wiąże się to z dostępnością wspomnianych barw w różnych odcieniach. A to wciąż nie wszystko!

Wyobraźmy sobie, jak prezentuje się złoty klosz metalowy, który od wewnątrz pokryty jest głęboką czernią. W jaki sposób będzie wyglądała lampa w kolorze mosiądzu, która ma w sobie drewniane elementy? A może srebrna baza, na której zagościły nie tylko punktowe źródła światła, ale i kryształowe oprawy dla nich? Mnogość możliwości! To dzięki tak dużej różnorodności możemy przebierać pośród lamp, które wciąż są w stanie nas zaskoczyć.

Orientalne i zwierzęce elementy

W łazience możemy urządzić sobie domowe SPA. Do tego celu wykorzystajmy jedne z ciekawszych trendów panujących w tym sezonie. Uwzględnijmy zatem zwierzęce wzory, ale i orientalne detale. Szukajmy subtelnych lamp, które zabierają nas w świat egzotyki. Bądźmy odważni i postawmy na konstrukcje, które wcale nie są oczywiste.

Łazienka to nasze królestwo, w którym oddajemy się czynnościom pielęgnacyjnym, ale i relaksowi. Podczas trwającego remontu mamy sporo czasu, aby przemyśleć, jakie oświetlenie tutaj zastosować. Nie bójmy się eksperymentować, bo ryzyko zwykle się opłaca!