Jak sprawić by nasz salon zaczął tętnić życiem

Wyposażenie wnętrz

Kupiliśmy mieszkanie – mamy więc już ten pierwszy i najważniejszy krok za nami. Załatwiliśmy ten podstawowy krok i teraz przed nami to, wydawałoby się, najprzyjemniejsze – urządzanie. Wbrew jednak temu, co wszyscy sądzą (a często potem zmieniają zdanie), wystrój wnętrz to nie zawsze bułka z masłem i coś przyjemnego. Tak właściwie dobieranie odpowiedniego wystroju wiążę się niejednokrotnie z większym wysiłkiem, niż zakup własnych czterech kątów.

Wszystko ze względu na nasze wyobrażenia względem mieszkania. Te ma absolutnie każdy, nawet jeśli aktywnie o tym nie myśli. Jedni chcą mieszkania przytulnego, z kominkiem na środku i dużymi dywanami na podłodze, przyozdobionego czymś takim, jak tapety do salonu czy obrazy do kuchni. Inni z kolei preferują schludne, nazywane często pedantycznymi, stylizacje. Właśnie ze względu na to początkowe wyobrażenie, a przede wszystkim przeglądanie zdjęć inspirujących do pewnych rozwiązań ludzie często odbijają się od rzeczywistości – okazuje się bowiem, że ich kuchnia wcale nie jest tak duża, żeby pomieścić projekt z ulubionego zdjęcia, a łazienka nie pomieści jacuzzi, a zaledwie brodzik, zlew i podstawowy sprzęt RTV (który często w tychże wizjach jest pomijany). Podobna sytuacja jest, gdy pomieszczenia są za duże (kto by pomyślał, prawda?) – wtedy też nasze początkowe wyliczenia i wizje będą nieco odbiegały od zaserwowanej nam rzeczywistości.

Jak zatem sobie z tym wszystkim jakoś poradzić? Przede wszystkim należy podejść do tego na spokojnie, mierząc siły na zamiary. Zmieńmy swoją wizję tak, aby pasowała do metrażu, który posiadamy oraz budżetu, którym dysponujemy. Przede wszystkim jednak zacznijmy od kupowania rzeczy, które są niezbędne do życia. Obrazy do salonu czy dodatki do sypialni możemy dokupić w każdej chwili, natomiast pralka, lodówka czy też artykuły sanitarne będą nam potrzebne już na początku. Dlatego właśnie najpierw pomyślmy, a potem działajmy – chyba, że mamy nieograniczony budżet i jesteśmy w stanie sobie pozwolić na zakup wszystkiego „od razu”.

Więcej inspiracji na udekorowanie salonu znajduje się na: https://www.artisto.pl/