łazienki

Zabudowa niewielkiej łazienki

meble Wyposażenie wnętrz

Urządzenie niewielkiej łazienki to nie lada wyzwanie. Jak zrobić to, mając do dyspozycji zaledwie kilka metrów kwadratowych? Czasami przydatne mogą być łazienkowe meble na wymiar. Wykonane z odpowiednich, wodoodpornych tworzyw będą idealnie ozdabiały łazienkę i stanowiły jej integralną część.

Wygodne szafki narożne

W niektórych niewielkich łazienkach musi się zmieścić wanna lub kabina prysznicowa, sedes oraz umywalka. Trudno jest na tak niewielkiej powierzchni znaleźć jeszcze miejsce na postawienie dodatkowej szafki. Na szczęście można wykorzystać powierzchnię ściany. Pod umywalką zazwyczaj montuje się szafkę, w której można schować środki czystości lub zapasy kosmetyków. Bardzo często konieczne są wtedy meble na wymiar, by móc dopasować blat oraz szafkę do wielkości i kształtu umywalki.

Dobrze jest wykorzystać też narożniki w łazience. Zwykle któryś z rogów łazienki pozostaje wolny. I w tym miejscu można zamontować szafkę na drobiazgi. Można też wykorzystać ścienną powierzchnię i zawiesić narożną półeczkę na przykład na kosmetyki, które zawsze muszą być pod ręką.

Umywalka w narożniku

Narożniki są też dobre, ponieważ można w nich zamocować sporych rozmiarów wygodną umywalkę. Pod spodem znajdzie się zaś miejsce na narożną szafkę na środki czystości. Taką szafkę należy wykonać na zamówienie. Wymaga ona specjalnego montażu dookoła umywalki – powinien to zrobić specjalista. Ciasne wnętrze łazienki to doskonałe pole do popisu dla każdego architekta wnętrz. Nie jest sztuką urządzić przestronną łazienkę i wstawić do niej ładne i wygodne meble. Sztuką jest tak zaaranżować ciasną łazienkę, by ciasnota nie była odczuwalna.

Wygoda w małej łazience

W niektórych łazienkach stawia się na bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim jest montaż wiszących szafek. Mogą one być zawieszone nad sedesem lub na innej wolnej powierzchni ściany. Istotne jest, by nie zawadzały swoją obecnością. W przypadku szafek wiszących konieczne jest zrobienie ich pod wymiar konkretnej łazienki. Nie mogą one być bowiem zbyt głębokie, by nie ujmowały przestrzeni. Wbrew pozorom na niewielkiej powierzchni łazienki za pomocą kilku użytecznych mebli można zaaranżować naprawdę ciekawe wnętrze. Będzie ono funkcjonalne i eleganckie. Meble nie będą nikomu zawadzać, a wręcz przeciwnie. Będą w wygodny sposób skrywały wszystko to, czego potrzebujemy w łazience.

Sprawdź również jak zaplanować i zorganizować wyspę w kuchni: Wizerunek serca domu – wyspa w kuchni