Marmur przy wykończeniu kuchni i łazienki.

Kamień naturalny

Marmur to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych we współczesnym budownictwie. Zresztą jego popularność nie stoi na tak wysokim poziomie od dziś. Jest to kamień, którego liczne zalety zostały dostrzeżone już w czasach starożytnych. Jedyna różnica jest taka, iż wtedy, z racji braków technologicznych, mieliśmy do czynienia z materiałem wyjątkowo ekskluzywnym, na którego zastosowanie stać było jedynie najznamienitszych obywateli antycznego świata. Obecnie jednak, przez wzgląd na zastosowanie nowoczesnych maszyn i urządzeń, możemy marmur wydobywać o wiele łatwiej, a to od razu przekłada się na jego niższą cenę, a tym samym większą popularność.

Do jakich zastosowań nadaje się marmur?

Przede wszystkim, marmur jest materiałem naturalnym idealnie sprawdzającym się przy wykańczaniu wnętrz. Charakteryzuje się licznymi zaletami, dla których tak często jest stosowany. Jedną z ważniejszych jego zalet jest bardzo wysoki poziom odporności na działanie wody i wilgoci. Przez to też bardzo często stosowany jest marmur przy wykończeniu kuchni i łazienki. To właśnie w tych pomieszczeniach mamy do czynienia z silnym narażeniem ścian i podłóg na kontakt z dużymi ilościami wody oraz wilgoci. Wykonanie więc wykończenia wnętrz kuchni czy też łazienki z marmuru zapewnia nam przynajmniej rozwiązanie tego problemu.

Poza tym, marmur jest materiałem o niezwykle wysokim poziomie estetyki. Wykonanie całej łazienki w marmurze sprawi nie tylko, że będzie ona zabezpieczona przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci na ściany. Zapewni nam także podniesienie poziomu luksusu, komfortu, stylu i elegancji. Prestiż domu natychmiast zostanie podniesiony, a to dla wielu inwestorów jest kwestią wręcz nadrzędną.

Pozostałe korzyści płynące z zastosowania marmuru.

Poza korzyściami wymienionymi powyżej, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż marmur charakteryzuje się znacznie większą ich ilością. Chociażby w kwestii utrzymania go w czystości. Jeśli zdecydujemy się na marmur przy wykończeniu kuchni i łazienki, będą to pomieszczenia, w których czystość nie będzie niczym trudnym do osiągnięcia. Wystarczy zastosować klasyczne, standardowo stosowane w domach środki czystości, aby utrzymać powierzchnie marmurowe w czystości.

Owszem, warto systematycznie zastosować odpowiednią impregnacje marmuru przed osiadanie kamienia z twardej wody. Jest to jednak czynność okresowa – wystarczy 2 razy w roku – do której stosujemy stosunkowo przystępne cenowo środki impregnujące.

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż marmur jest materiałem bardzo wszechstronnego zastosowania o konkretnych, wartościowych zaletach. Warto więc przemyśleć dość dokładnie kwestię jego wykorzystania podczas prac wykończeniowych w swoich domach. Pochłonie to co prawda nieco wyższe koszty, niż w przypadku innych rozwiązań, niemniej jednak w zamian osiągniemy niesamowicie wręcz wysoki poziom estetyczny.