Ładowarka kołowa w firmie budowlanej.

Narzędzia

Wiele współcześnie działających firm budowlanych, korzysta w dalszym ciągu z usług wypożyczalni sprzętu ciężkiego takiego jak ładowarki i koparki. Niemniej jednak coraz większa grupa zaopatruje się w swoje własne maszyny tego typu, wychodząc z założenia, iż będzie to rozwiązaniem przystępniejszym cenowo, szczególnie, jeśli w toku realizowanych prac, koparki i ładowarki będą wykorzystywane o wiele częściej. Wartym nadmienienia jest tutaj także fakt, iż posiadaną koparkę czy też ładowarkę zawsze można będzie dodatkowo wyposażyć w inne sprzęty, takie jak na przykład młot hydrauliczny czy też mieszalnik do betonu. warto tutaj więc przyjrzeć się nieco bliżej tego typu narzędziom do ładowarek kołowych oraz miniładowarke, bowiem ich zastosowanie może przynieść firmie budowlanej dodatkowe korzyści.

Zastosowanie młota do ładowarki.

Przede wszystkim musimy sobie tutaj powiedzieć, czym tam właściwie ten młot do ładowarki jest. Otóż jest to specyficzna firma nakładki na ramię maszyny, która zmienia funkcjonalność ładowarki. Po montażu młota do ładowarki, możemy maszyny używać jako dużego młota pneumatycznego do pokonywania różnych przeszkód. Przy zastosowaniu tego typu narzędzi możemy realizować następujące zadania:

  • Kruszenie starych nawierzchni bitumicznych, przeznaczonych do usunięcia.
  • Rozdrabnianie przeszkód gruntowych podczas wykopów ziemnych
  • Wyburzenia starych budynków i obiektów przemysłowych o dużych ilościach żelbetowych konstrukcji.
  • Wbijanie słupków zbrojeniowych do gruntu (po zastosowaniu odpowiedniej nakładki na młot)

Jest to więc narzędzie przeznaczone do prac wymagających dużej siły i energii uderzenia. W tym zaś przypadku młoty do ładowarek osiągają energię uderzenia na poziomie nawet kilku tysięcy Dżuli, a więc można by rzec, iż ogromną. Szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, iż najwydajniejsze młoty pneumatyczne ręczne, będą mogły wykazać maksymalnie 10 J energii uderzenia.

Młot do miniładowarki.

Oczywiście istnieje także możliwość wyposażenia w młot hydrauliczny także miniładowarek, przy czym z góry trzeba sobie tutaj zaznaczyć, iż taka konfiguracja nie zapewni nam tak samo wysokich energii uderzenia. W tym przypadku, dobry młot hydrauliczny do miniładowarki będzie osiągać w granicach 200-800 J, co i tak jest stosunkowo dobrym wynikiem i pozwala na zastosowanie go w wielu przypadkach. Przy pomocy młota w miniładowarce bez trudu będziemy mogli pokonywać przeszkody gruntowe, czy też usuwać stare nawierzchnie bitumiczne oraz betonowe. Jedynie czego nie uda nam się przeprowadzić to wyburzenia na szeroką skalę, gdyż po prostu w tym przypadku energia uderzenia będzie zbyt niska aby poradzić sobie z poważnymi wyburzeniami. Generalnie jednak rzecz ujmując, młoty wyburzeniowe do miniładowarek stają się bardzo popularne przez wzgląd na niezbyt wygórowaną cenę, oraz możliwości jakie daje ich zastosowanie w firmach budowlanych.