mieszalnik-do-betonu-na-ladowarce-teleskopowej

Mieszanie betonu przy pomocy łyżki z mieszalnikiem.

Narzędzia

Przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, w trakcie realizacji prac budowlanych, będzie mieć dla każdej ekipy bardzo duże znaczenie, przede wszystkim przez wzgląd na czas realizacji prac. Chodzi tutaj głównie o to, iż zamawianie betonu u zewnętrznych dostawców, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, co postaramy się poniżej udowodnić. Przyjrzymy się też kwestii tego, jakie mamy możliwości w kwestii przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, bowiem opcji jest kilka, a każda z nich charakteryzuje się nieco innymi możliwościami.

Możliwości przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy.

Realizując na przykład jakiekolwiek prace brukarskie, będziemy musieli liczyć się z koniecznością wykorzystywania betonu, chociażby do osadzania obrzeży, a w niektórych przypadkach, także do wykonywania podsypki betonowej pod kostkę brukową czy też granitową. W takich okolicznościach mamy do wyboru albo zamawianie betonu od zewnętrznych dostawców, albo przygotowywanie go we własnym zakresie, co w większości przypadków jest rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym. Na placu budowy możemy mieć oczywiście własną betoniarkę, aczkolwiek niesie to za sobą pewne komplikacje. Przede wszystkim trzeba się liczyć z kłopotliwym transportem betoniarki, a do tego należy także dysponować energią elektryczną na placu budowy, co nie zawsze jest taki proste do osiągnięcia. Dlatego też, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie profesjonalna betonomieszarka do ładowarki (pod warunkiem posiadania takowej w firmie), co stanowi znaczne ułatwienie. Zresztą większość firm brukarskich będzie dysponować własną ładowarką kołową, bowiem jest to podstawowe narzędzie pracy przy wykonywaniu podbudowy oraz przy pracach związanych z wybieraniem i wyrównywaniem terenu.

Łyżka do betonu.

Wspomniana przez nas betonomieszarka, to nic innego jak odrębna łyżka do ładowarki kołowej, wyposażona w odpowiednią ślimacznicę napędzaną hydraulicznie z samej ładowarki, dzięki czemu nie potrzeba zewnętrznych źródeł energii. Do wyboru mamy wiele różnorodnych modeli łyżek mieszalnikowych do ładowarek kołowych, dzięki czemu każdy może dopasować odpowiednią do typu posiadanej ładowarki, jak również do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Na przykład mieszalnik do betonu ml 600, pozwala nam na przygotowanie 600 litrów betonu, co w większości przypadków będzie ilością w zupełności wystarczającą. Oczywiście można zaopatrzyć się w łyżki większej jak również mniejszej pojemności, w zależności od potrzeb poszczególnych ekip budowlanych, czy też posiadanej ładowarki kołowej. Bardzo ważne jest tutaj jednak to, iż poprzez zakup takiej łyżki, ekipa będzie mieć możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, a to pozwala na znaczne zoptymalizowanie kwestii kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.