mlot-hydrauiczny-do-koparko-ladowarki

Wyburzenia i prace demontażowe w budownictwie.

Narzędzia

Realizacja prac związanych z wyburzeniami czy też demontażem nawierzchni drogowych, wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu. W przypadku prac drobnych, wystarczający będzie sprzęt ręczny, niemniej jednak w przypadku realizacji dużych zleceń, niezbędne będzie zastosowanie odpowiedniego młota wyburzeniowego do koparki. Jest to urządzenie, które w dużym zakresie usprawni przebieg całego procesu i ograniczy czas niezbędny na jego przeprowadzenie. Zapewni też podwyższenie poziomu bezpieczeństwa pracowników, którzy nie będą musieli przebywać w bezpośrednim sąsiedztwie pola roboczego. Zobaczmy wobec tego, jak wykorzystywać młoty wyburzeniowe do koparek, aby były jak najbardziej efektywne w każdym przypadku.

Dobór odpowiedniego modelu młota.

Przede wszystkim jednak trzeba będzie w pierwszej kolejności dobrać odpowiedni młot hydrauliczny do koparki, spełniający nasze wymagania i dopasowany do posiadanego przez nas modelu koparki. Co najważniejsze w tym przypadku, to młoty wyburzeniowe możemy stosować także w połączeniu z mini koparkami. Oczywiście tylko wybrane ich modele będą miały możliwość współpracy z minikoparkami. Jeśli chodzi o młoty wyburzeniowe arrowhead, to do współpracy z mini ładowarkami i mini koparkami przeznaczone są modele: R40, R45, R55, R65 i R70. Są to jednocześnie oznaczenia średnicy grota wyburzeniowego, co pokazuje w pewnym zakresie możliwości i zakres wytrzymałości grota. Poszczególne urządzenia różnią od siebie właśnie średnica grota, ale także wagą całkowitą, czy też energia uderzenia. W przypadku młota ARROWHEAD R40 będziemy mieć do czynienia z energią uderzenia o sile 260 J. dla porównani wystarczy powiedzieć i tradycyjne młoty udarowe ręczne, mają moc uderzenia na poziomie 2-6 J, a więc jest to moc powyżej 100 razy większa, co też powinno w wystarczającym zakresie zobrazować nam możliwości zastosowania takiego młota.

Zastosowanie młotów wyburzeniowych do koparek.

W kwestii zastosowania młotów hydraulicznych, przede wszystkim trzeba będzie wyszczególnić wszelkie prace wyburzeniowe. Jednakże młoty tego typu mogą być przydatne także w w kilku innych przypadkach. Wystarczy sobie zresztą wyobrazić sytuacje, w której podczas kopania rowu na przewody elektryczne przy zastosowaniu minikoparki, trafiamy na duży kamień, czy też stary beton, które stanowi przeszkodę nie do pokonania. W takich przypadkach założenie młota hydraulicznego do rozkruszenia przeszkody wydaje się być rozwiązaniem najlepszym. Generalnie jednak młoty hydrauliczne znajdować będą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie należy rozkruszyć grube kawałki kamienia czy też betonu, bowiem przeszkadzają w realizacji prac ziemnych cyz też jakichkolwiek innych. W takich też przypadkach ręczne pokonywanie przeszkód wydaje się być wręcz niemożliwe, toteż dobrze dobrany młot hydrauliczny będzie niezastąpiony.