Wykorzystanie dalmierzy laserowych w przemyśle budowlanym.

Narzędzia

Pomiary budowlane to jeden ze zdecydowanie najważniejszych aspektów każdej inwestycji budowlanej. Musimy przecież zgodzić się ze stwierdzeniem, iż bez dobrego wymiarowania wstępnego, nie da się nawet określić ilości niezbędnych materiałów, czy też czasu niezbędnego na realizację danej inwestycji. Dlatego też, prowadząc firmę budowlaną, niezależnie od profilu działalności, koniecznym będzie zaopatrzenie się w profesjonalne dalmierze laserowe, które pozwolą na osiągnięcie wysokiego poziomu jakości dokonywanych pomiarów a przy tym jednocześnie wpłyną na znaczne ograniczenie czasu niezbędne na ich wykonanie oraz ułatwią cały proces. Przyjrzyjmy się wobec tego dalmierzom laserowym nieco bliżej, aby poznać wszystkie zalety ich zastosowania.

Jak używać dalmierza laserowego?

Wykorzystanie laserowego dalmierza nie jest tutaj niczym nadzwyczajnym. Obsługa urządzenia jest dziecinnie wręcz prosta i można ją skrócić do kilku kroków. Przede wszystkim jednak musimy poznać zasadę dokonywania pomiaru. Otóż dalmierz laserowy wypuszcza wiązkę światła laserowego, i czeka na jej powrót, czyli musi ona zostać odbita od jakiegoś obiektu. Następnie obliczany jest czas pomiędzy wysłaniem wiązki lasera a jej powrotem, po czym dokonywana jest konwersja tego właśnie czasu na odległość. Oczywiście będziemy tutaj mieli do czynienia z pewnym limitem błędu wynikającym z warunków atmosferycznych, gęstości powietrza, itp., wobec czego też, dobre urządzenia oferują nam funkcję przeprowadzenia trzech pomiarów jednorazowo i wyciągnięcia średniej z trzech uzyskanych wyników. Pozwala nam to na znaczne obniżenie poziomu błędu pomiarowego.

W celu dokonania pomiaru, wystarczy ustawić dalmierz PRO w odpowiedniej pozycji, i skierować wiązkę laserową na obiekt do którego odległość chcemy zmierzyć (można tutaj na placu budowy wbić odpowiednią tabliczkę z czarną powierzchnią). Naciskamy przycisk, a na wyświetlaczy pojawi się odpowiednia wartość odległości. Warto także zwrócić uwagę na punkt pomiarowy na samym urządzeniu, bowiem praktycznie każde z nich pozwala nam na ustawienie trzech różnych punktów pomiarowych. W zależności od tego, jakie będziemy mieli możliwości ustawienia urządzenia, będziemy mogli ustalić punkt pomiarowy na środku urządzenia, na jego tyle, lub z przodu. Jest to bardzo korzystne, bowiem nie zawsze będziemy mieli możliwość ustawienia urządzenia tyłem do jednego z punktów pomiarowych.

Gdzie kupić dobry dalmierz laserowy?

Aby zakupić profesjonalny laserowy dalmierz PRO należy znaleźć odpowiedni sklep z narzędziami budowlanymi, który będzie dystrybutorem firmy PRO. Urządzenia tego producenta, znajdziemy także w większych marketach budowlanych, choć zdecydowanie bardziej polecany jest profesjonalny sklep z narzędziami pomiarowymi dla budownictwa, bowiem w tego typu sklepach będziemy mogli zawsze liczyć na solidne wsparcie ze strony sprzedawcy. Po prostu tutaj będziemy mogli wskazać sprzedawcy nasze potrzeby, a ten, biorąc pod uwagę swoją wiedzę i doświadczenie, będzie mógł wesprzeć nas w wyborze urządzenia odpowiedniego do naszych potrzeb.