Czym się kierować przy wyborze żarówki LED?

Oświetlenie

XXI wiek jest okresem, w którym warto to poprzez nawet najmniejsze czynności zaoszczędzić kilka dodatkowych złotówek, które mogą zostać przeznaczone na inny większy cel. Jednym ze sposobów oszczędzania jest zastosowanie żarówek LED zamiast tradycyjnych żarówek. Mimo, że zakup ich jest znacznie droższy niż w przypadku zwykłych żarówek to warto jednak to uczynić ponieważ inwestycja ta zwróci się w mgnieniu oka. Na co więc należy zwrócić uwagę podczas zakupu żarówek LED?

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wymianę żarówek jednym z podstawowych problemów do rozwiązania jest moc. Kierowanie się tym parametrem w przypadku żarówek LED jest sporym błędem, ponieważ patrząc jedynie na ten element nie zakupimy dobrze świecącej żarówki. Największą zaletą żarówek LED jest przede wszystkich ich niski pobór prądu. Przekłada się to między innymi na to, że możemy spotkać lampy 7-10 W. Jak więc dobrać dobry typ żarówki LED by stanowiła ona odpowiednik tej tradycyjnej? Warto w takim wypadku kierować się w głównej mierze zaleceniami producentów oraz tymi przygotowanymi przez Unię Europejską. W tym celu pomoże nam specjalna tabela, w której porównany został strumień światła generowanego przez żarówkę LED do mocy zwykłej żarówki. Jest to znaczące ułatwienie, które pozwoli wybrać optymalny model.

Parametry żarówki

Pierwszym z parametrów żarówek LED, na który warto spojrzeć jest kąt świecenia. Tradycyjne modele charakteryzują się oddawaniem światła dookoła. Warto więc zapoznać się z dokładnymi wytycznymi podanymi przez producenta by dobrać odpowiedni model, który zapewni dobry kąt świecenia. W tym wypadku warto wybierać żarówki LED Philips, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników.

Następnym z parametrów jest rodzaj mocowania oraz barwa światła. W kwestii mocowania wszystko jest bardzo proste. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wybór odpowiedniego gwintu, który będzie pasować do lampy. Nieco bardziej skomplikowany może okazać się dobór barwy, który określany jest w Kelwinach. W żarówkach LED dominujące się przeważnie barwy zimne, do których trzeba się przyzwyczaić.

Ostatnim już z parametrów jest żywotność żarówki, której czas pracy jest deklarowany przez producentów na opakowaniu. Naturalnie warto wybierać te modele, których żywotność oraz czas pracy jest wyższy.

Poza tym baczniejszą uwagę można zwrócić również na samego producenta. Warto wybierać marki sprawdzone i przetestowane. Żarówki LED firmy Philips bez wątpienia takimi są, a ich zakup z pewnością nikogo nie zawiedzie. Ponadto żarówki LED Philips charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości, co zasługuje oczywiście na pochwałę.