Pomysły na dekoracje– alternatywa dla farby

Wykończenia wnętrz

Jak w prosty sposób odmienić wygląd domu czy mieszkania. Na rynku dostępna jest ogromna ilość przeróżnych dekoracji i akcesoriów, które mają na celu dodanie klimatu, wyrazu czy stylu do mieszkania, jednak często jest tak, że nie pasują one do wnętrza i burzą całą harmonie pomieszczenia. Jednym z naszych dzisiejszych pomysłów na odmianę mieszkania są tapety ścienne – mają one coraz więcej swoich zwolenników, ponieważ ich montaż jest łatwy, nie wymagają dużo czasu oraz są w miarę tanie. We współpracy ze sklepem z tapetami 4wall.pl

Kilka ciekawych pomysłów na twoją ścianę

Tapety ścienne to świetna alternatywa dla farby. Oczywistym jest to, że w przeciwieństwie to płaskiej struktury ściany jest wiele wzorów oklein ściennych, które mogą dodać przestrzenności, a nawet efektu 3D (Zobacz je tutaj). Sprawi to, że twoje pomieszczenie takie jak jadalnia, kuchnia czy pokój dziecka stanie się optycznie większe i bardziej przestronne. Wiele wzorów tapet opiera się na wykorzystaniu perspektywy. Obiekty, które mają wydawać się najbliżej nas są bardzo często w ciemnych kolorach i są odrobinę większe od pozostałych. Elementy, które mają tworzyć tło są zazwyczaj jaśniejsze, mniejsze i dużo „lżejsze”. Kolejnym zabiegiem aby stworzyć efekt trójwymiarowości jest wykorzystanie cieniowanie elementów wzoru. Dla przykładu niebo lub powietrze, które mają być tłem dla wzoru są cieniowane aby wyglądały na bardziej oddalone od nas. W odpowiednim pomieszczeniu taki efekt może przynieść wiele korzyści jednak nie jest na tyle uniwersalny, że można zastosować go wszędzie. Tapety 3D nie powinny być stosowane jako tło na ścianach telewizyjnych, ponieważ może być to uciążliwe i męczące dla oka.

To w końcu jak? Tapeta czy farba?

Świat dekorowania wnętrz jest tak ogromny, że można go w świetny sposób dostosować do własnego wnętrza. Bez względu na to czy zdecydujesz się na tapetę ścienną czy dekoracyjną farbę – każda propozycja może w świetny sposób dodać do wnętrza wiele subtelności lub charakteru. Dekorowanie domu jest inspirujące!