Wybór drzwi i okien a poczucie bezpieczeństwa.

Wykończenia wnętrz

Jednym ze zdecydowanie najważniejszych elementów naszych domów, pod względem poczucia bezpieczeństwa będą wszystkie drzwi i okna, zabezpieczające nas przed szkodliwością otoczenia, oraz przed potencjalnymi złodziejami, którzy bardzo chętnie przyjrzeliby się zawartości naszych szafek, pod kątem jakichś drogocennych, kosztownych rzeczy. Dlatego też, warto tutaj nie oszczędzać zanadto w tych przypadkach, tylko zdecydować się na zakupienie odpowiednich drzwi antywłamaniowych, oraz okien zabezpieczonych pod tym względem, gdyż dzięki temu nasz dobytek, gromadzony przez wiele lat pracy będzie odpowiednio zabezpieczony. Zobaczmy wobec tego jak dobrać odpowiednie drzwi antywłamaniowe i okna, aby nasz dom był w stu procentach bezpieczny pod tymi względami.

Drzwi antywłamaniowe.

Najważniejsze będą tutaj bez wątpienia odpowiednie drzwi antywłamaniowe, zabezpieczające nasze wejście do domu przed nieproszonymi gośćmi. Tego rodzaju drzwi to z reguły bardzo solidna, stalowa konstrukcja, odpowiednio estetycznie wykończona, osadzona w równie solidnej stalowej ramie, która z kolei musi być mocno zamontowana do otworu wejściowego do domu. Po zamknięciu drzwi na klucz, automatycznie zatrzaskują się silne, wykonane ze stali hartowanej sztaby, przytwierdzające drzwi do ramy, uniemożliwiające ich wyważenie bez rozwalenia połowy ściany frontowej. Jest to, więc solidne zabezpieczenie przed włamaniem, z reguły wystarczające do tego, aby czuć się w pełni zabezpieczonym przed potencjalnymi złodziejami. Mając więc do wyboru zwykłe drzwi zewnętrzne i antywłamaniowe, o wiele lepszym rozwiązaniem będą te drugie, bowiem za nieco większe pieniądze zyskujemy wyższy poziom bezpieczeństwa. Z ciekawostek, warto utaj jeszcze wspomnieć, iż montaż odpowiednich drzwi antywłamaniowych jest jednym z podstawowych kryteriów wykupienia ubezpieczenia od włamania. W przypadku braku takich drzwi, żadna ubezpieczalnia nie zgodzi się na świadczenie ubezpieczenia w tym zakresie. Tak więc jeśli planujemy ubezpieczenie domu od włamania, musimy koniecznie w pierwszej kolejności zainwestować w bezpieczne, solidne drzwi antywłamaniowe.

Bezpieczne okna.

Bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo naszego domu mają także okna, bowiem na rynku obecnie mamy w tym zakresie dość szeroki wybór, przy czym tylko nieliczne z nich charakteryzują się odpowiednią wytrzymałością oraz solidną i bezpieczną konstrukcją. Solidne, antywłamaniowe okna PCV będą tutaj dodatkowo wzmacniane, a co równie istotne nawet, kiedy pozostawimy je tylko uchylone, nie będą umożliwiały ich otwarcia od zewnętrz. Warto też pamiętać, iż tak samo, jak w przypadku drzwi antywłamaniowych, dobre okna antywłamaniowe będą wymagane przez niektóre ubezpieczalnie w przypadku chęci wykupienia ubezpieczenia od włamań.

Podsumowanie.

Jednym słowem wybór okien i drzwi ma bardzo duży wpływ na poziom naszego bezpieczeństwa, a także na możliwość wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia, które w razie włamania z kradzieżą, zapewni nam odpowiednie odszkodowanie, pozwalające na powetowanie sobie poniesionych strat. Dlatego też, warto tutaj zainwestować nieco większe pieniądze w solidne drzwi i okna, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie w swoim własnym domu, zaś w przypadku zostawienia go bez opieki, nie martwić się o to, że po powrocie zastaniemy tylko poprzewracane szafki i splądrowane mieszkanie.