Nowoczesny laser krzyżowy dla budownictwa.

Narzędzia

Urządzenia pomiarowe dla branży budowlanej w ostatnich latach przeszły wyraźną transformację, wynikającą przede wszystkim z postępu technologicznego obecnego w każdej niemal dziedzinie działalności człowieka. W rezultacie, obecnie możemy korzystać z nowoczesnych, laserowych narzędzi pomiarowych, które znacznie usprawniają wiele kwestii w zakresie pomiarów dla budownictwa. Jednym z takich rozwiązań, znacznie usprawniających pracę są lasery krzyżowe. Wykorzystywane głównie w zakresie wyznaczania poziomu w zamkniętych pomieszczeniach, na ich wszystkich ścianach jednocześnie.

Jak wykorzystać lasery krzyżowe PRO w firmie budowlanej?

Przede wszystkim, warto sobie ustalić kwestię tego, w jakich sytuacjach będziemy mogli skorzystać z laserów krzyżowych w budownictwie. Jest to urządzenie, które pozwala nam bardzo szybko i w prosty sposób wytyczyć poziom na wszystkich ścianach danego pomieszczenia. Jest to bardzo przydatne w przypadku realizacji takich prac jak chociażby płytkowanie ścian w pomieszczeniu łazienki. Bardzo często bowiem zdarza się tak, iż pierwszą warstwę płytek chcemy zacząć kleić wyżej niż poziom podłogi, gdyż ta jest z reguły nierówna na całej płaszczyźnie ze względu na spadki. Zaczynając kleić płytki nieco wyżej, możemy tak wszystko wyliczyć, iż pod sufit wejdzie nam cała kafla bez konieczności docinania, zaś docinki będą na samym dole przy podłodze, tam gdzie poziom na całej płaszczyźnie nie jest jednakowy.

Aby zrealizować takie zadanie, wystarczy ustawić laser krzyżowy na środku pomieszczenia a następnie skalibrować oraz uruchomić urządzenie. Nowoczesne lasery krzyżowe PRO posiadają funkcję automatycznej kalibracji. W przypadku starszych urządzeń, trzeba będzie posłużyć się poziomicą ręczną. Po uruchomieniu urządzenia, na wszystkich ścianach, na zadanej przez nas wysokości pojawi się pozioma linia wyznaczona wiązką światła laserowego. Wystarczy teraz przykręcić jakieś podstawy w postaci listew i można zacząć płytkowanie.

Zalety korzystania z laserów krzyżowych.

Oczywiście tego typu działania pomiarowe, można zrealizować także za pomocą klasycznej poziomicy. Jest to jednakże obarczone sporym ryzykiem błędu. W związku z trudnościami w tym zakresie bardzo często dochodzi także do przekłamań w wynikach pomiarów, a to powoduje konieczność ich powtórzenia. W przypadku laserów krzyżowych nie mamy takich trudności. Pomiar wykonywany jest raz, szybko i precyzyjnie.

Oczywiście lasery krzyżowe PRO, to stosunkowo spory wydatek, niemniej jednak zajmując się pracami remontowymi i budowlanymi na co dzień, każdy fachowiec doceni posiadanie tego typu urządzenia na stanie. Pozwala ono bowiem na sprawne prowadzenie pomiarów wewnętrznych, co przekłada się przede wszystkim na szybkość realizacji prac pomiarowych. To z kolei zapewnia odpowiedni poziom efektywności prowadzonej działalności.