Jak efektywnie przygotowywać beton bezpośrednio na placu budowy.

Narzędzia

Możliwość samodzielnego przygotowywania betonu na placu budowy to dla wielu firm bardzo dobre i wysoce korzystne rozwiązanie, pozwalające ograniczyć znacznie wydatki, oraz przyspieszyć nieco czas realizacji konkretnych robót. Dotychczas, beton do posypki po nawierzchnie brukarskie, do osadzania obrzeży czy też do stabilizacji słupków ogrodzeniowych, zamawiany był z betoniarni, co jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Posiadając zaś odpowiednie możliwości technologiczne, w postaci łyżki z mieszalnikiem do betonu do ładowarek, można bardzo skutecznie pozbyć się tych trudności, i mieć możliwość sprawnego i szybkiego przygotowywania betonu do wykonywania różnorodnych prac.

Zalety posiadania łyżki z mieszalnikiem do betonu do ładowarki kołowej.

Oczywiście skoro mówimy tuta o łyżce z mieszalnikiem do ładowarki, zakładamy iż potencjalni nabywcy posiadają ładowarkę kołową, bądź też przynajmniej miniładowarkę, aczkolwiek w tym drugim przypadku, ilości betonu będą niewielkie. Można by nawet w takich sytuacjach wykorzystać zwykłą betoniarkę, niemniej jednak nie zawsze na placu budowy będzie dostęp do energii elektrycznej, a także trzeba pamiętać o tym, iż betoniarka nie zapewni nam sprawnej dystrybucji betonu po całym placu budowy, tak samo jak miniładowarka.

Generalnie rzecz biorąc, do najważniejszych zalet posiadania łyżek z mieszalnikiem do betonu do ładowarek należy tutaj bez wątpienia zaliczyć:

  • Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy
  • Możliwość jego łatwego dystrybuowania na placu budowy pomiędzy różnymi odbiorcami (szczególnie istotne w przypadku dość rozległych terenów prowadzenia prac)
  • Możliwość przygotowywania betonu suchego, półsuchego i mokrego.
  • Przygotowywanie betonu w dokładnie określonych ilościach i o określonym czasie.
  • Ograniczenie kosztów wynikających z zakupu i transportu betonu
  • Ograniczenie strat wynikających z kwestii niemożności zużycia całego metra przestrzennego dostarczonego z betoniarni.

Widzimy więc, iż są to stosunkowo konkretne korzyści, dzięki którym możemy o wiele bardziej efektywnie prowadzić działalność i poczynić spore oszczędności, a także wyraźnie przyczynić się do przyspieszenia realizacji robót, co oczywiście wpływać będzie na poziom zadowolenia klientów.

Zakup łyżki z mieszalnikiem do betonu do ładowarki.

Oczywiście trzeba tutaj także zwrócić uwagę na fakt, iż zanim łyżka z mieszalnikiem do betonu do ładowarek będzie mogła wykorzystana, trzeba będzie ją pozyskać. Tutaj zaś w pierwszej kolejności trzeba będzie ją prawidłowo dobrać w stosunku do modelu posiadanych ładowarek w firmie. Istnieje nawet możliwość, aby dobrać jedną łyżkę, którą następnie będziemy mogli montować na różnych ładowarkach, aczkolwiek w takich sytuacjach, łyżka będzie dopasowana wagowo do ładowarki najmniejszej. Do pozostałych zaś maszyn zostanie dobrana odpowiednia płyta adaptacyjna, umożliwiająca montaż łyżki.

Generalnie rzecz ujmując, korzystanie z łyżek mieszalnikowych jest bardzo proste i wygodne, a co najważniejsze, przynosi określone korzyści. Dlatego też, warto tego typu inwestycję przemyśleć. Warto też pamiętać o kwestii tego, aby jednak kupując, zdecydować się na sprzęt nowy, prosto od autoryzowanego dystrybutora producenta, bowiem zapewni nam to prawidłową obsługę gwarancyjną, i niezbędne serwisowanie, co w przypadku tak kosztownego sprzętu będzie kwestią wręcz niezastąpioną.