Kolorowy narożnik w białym salonie

meble

Białe wnętrza są od wielu lat szczególnie modne, choć tak naprawdę ten kolor jest ponadczasowy. Białe ściany i meble dodają wnętrzu przestronności i lekkości – są więc doskonałe w przypadku wnętrz o mniejszych lub nielicznych oknach, a także niewielkim metrażu. Jakie meble wypoczynkowe dobrać do jasnego salonu, aby nabrał on przytulnego charakteru?

Umiejętne dobieranie kolorystycznych dodatków

Wszechobecna biel kojarzy się większości osób z surowymi, katalogowymi wnętrzami, a przecież salon powinien być miejscem przytulnym, które zachęca do wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Dużą rolę w aranżacji wnętrz odgrywają kolory, dlatego należy się nimi bawić umiejętnie. Nadmiar kolorów w salonie rozprasza i nie sprzyja relaksowi, dlatego zaleca się, aby skupić się na dwóch lub trzech stonowanych, spokojnych barwach, wokół których obracać się będzie kolorystyka salonu.

Jasne ściany, szafki RTV i komody są w salonie bardzo praktyczne – łatwe do utrzymania w czystości, a do tego optycznie powiększają wnętrze. Dla zachowania kontrastu należy jednak zrównoważyć tę biel jakimś ciemniejszym, choć niekoniecznie jaskrawym kolorem. Szczególnie polecane w tym sezonie są odcienie granatu, turkusu, błękitu oraz szmaragdowej zieleni. W zestawieniu z bielą wnętrza dają one duet miły dla oka, działający uspokajająco i sprzyjający relaksowi.

Kolorowy narożnik? Czemu nie!

Jednym z ważniejszych mebli w salonie jest narożnik, i właśnie on powinien występować w ciemniejszym, intensywnym kolorze, który ciekawie będzie równoważył wszechobecną biel. Narożnik do salonu można umiejętnie dobrać, korzystając z szerokiej palety barw i rodzajów obić tapicerki, która ma być w nim zastosowana. Mając jako bazę kolorowy narożnik w nowoczesnym stylu, wystarczy już tylko dobrać inne pasujące do niego dodatki – dywan, zasłony lub rolety, wazony, i inne drobiazgi, które uczynią wnętrze bardziej przytulnym. Przy urządzaniu salonu najlepiej kierować się własnym gustem, a wtedy całość z pewnością będzie prezentowała się wyśmienicie!