Jakie są dofinansowania do fotowoltaiki w lubelskim? Sprawdzamy!

Nowoczesne technologie

Fotowoltaika stała się jedną z najgorętszych inwestycji w ostatnich latach. Coraz więcej zarówno osób indywidualnych, jak i firm decyduje się na uniezależnienie od podwyżek cen prądu i zainstalowanie własnej elektrowni. Jest to tym łatwiejsze, że mamy obecnie możliwość pokrycia przynajmniej części kosztów zakupu części i montażu fotowoltaiki, na terenie całej Polski. Jakie dofinansowania można zdobyć do inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w województwie lubelskim? Sprawdzamy!

Dotacje na fotowoltaikę w województwie lubelskim

Klienci indywidualni, rolnicy i firmy decydujące się na pozyskiwanie prądu na własne potrzeby samodzielnie w województwie lubelskim mogą obecnie starać się o środki finansowe na tę inwestycję w programie rządowym „Mój Prąd”. Pozwala on na uzyskanie maksymalnie 5 tys. zł dla właścicieli prywatnych domów, jak i przedsiębiorców.

To kolejne już źródło pozyskiwania dotacji na ekologiczne i bezpieczne instalacje fotowoltaiczne produkujące prąd elektryczny z energii pozyskiwanej ze słońca. Innym programem dofinansowującym wymianę przestarzałych systemów cieplnych i energetycznych jest „Czyste Powietrze” – stworzony w celu ograniczenia do atmosfery emisji szkodliwego CO2. Środki, które można w nim otrzymać, przeznaczone są na wymianę starych kotłów na nowoczesne pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Z kolei do rolników, którzy zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwach w województwie lubelskim, skierowany jest program „Agroenergia”. W jego ramach można otrzymać dofinansowanie – w postaci pożyczki – do 100 procent kosztów kwalifikowanych lub dotację – 40 procent kosztów kwalifikowanych, do 800 tysięcy złotych.

Inwestorzy w województwie lubelskim rozważający zainstalowanie paneli fotowoltaicznych mogą również liczyć na niskooprocentowane kredyty w bankach BGŻ czy BNP Paribas oraz ulgi podatkowe. 19-procentowa ulga obejmuje wszystkie osoby decydujące się na przejście na alternatywne źródło produkcji prądu, do wysokości 10 tys. zł, a rolnicy mogą odliczyć 25 procent kosztów od corocznego podatku rolnego.

Jak wybrać firmę instalującą fotowoltaikę?

W przypadku tak poważnej inwestycji, jaką jest fotowoltaika, warto zdecydować się na firmę, która ma już doświadczenie na rynku źródeł energii odnawialnej. PGreen rozpoczęła działalność w 2008 roku, od sprzedaży i montażu kolektorów słonecznych podgrzewających wodę. Obecnie oferuje zaś sprzedaż części i montaż instalacji fotowoltaicznych z 25-letnią gwarancją oraz pomp ciepła, wspierając swoich klientów na każdym etapie inwestycji.

Sprawdź: Fotowoltaika Lubelskie PGreen