Dodatkowe wyposażenie do koparek i ładowarek dla firm budowlanych.

Narzędzia

Posiadanie koparki czy też nawet minikoparki w firmie budowlanej, tak samo jak posiadanie ładowarki czy też miniładowarki, to podstawa na chwilę obecną, jeśli chcemy aby firma mogła prawidłowo funkcjonować. Przede wszystkim chodzi tutaj o kwestię tego, iż w razie konieczności przeprowadzenia prac sprzętem ciężkim, nie trzeba będzie go wynajmować, tylko wykorzystać własny, co jest oszczędne i pozwala na minimalizacje strat czasowych. Tym bardziej, jeśli zaopatrzymy się w dodatkowe akcesoria do tego typu wyposażenia, czyli na przykład młot do minikoparki czy też łyżkę z mieszadłem do betonu, co znacznie usprawni wiele prac w firmie, i przyspieszy proces realizacji poszczególnych zadań.

Prace wyburzeniowe za pomocą młota do minikoparki.

Bardzo często w trakcie realizacji wykopów ziemnych, możemy natrafić na różnorodne przeszkody w postaci większych fragmentów skalnych, czy też pozostałości betonowych konstrukcji, które będą wybitnie przeszkadzać w realizacji wykopów. W takich sytuacjach, niezastąpiony jest właśnie młot do minikoparki za pomocą którego możemy bezproblemowo rozkruszyć przeszkody gruntowe i je usunąć, aby umożliwić sobie kontynuację prowadzenia robót. Generalnie rzecz biorąc, zamianę tradycyjnej łyżki w minikoparce na młot hydrauliczny do wyburzeń przeprowadzimy w kilka minut. Całe urządzenie napędzane jest hydraulicznie z minikoparki, wobec czego nie potrzebujemy żadnego dodatkowe, zewnętrznego źródła energii. Siła uderzenia młota jest ogromna, a energia stoi na poziomie kilkuset Dżuli, co jest wielokrotnie większą wartości niż w przypadku młotów pneumatycznych do użytku ręcznego. Można więc powiedzieć, iż młot do minikoparki w ciągu kilku chwil rozkruszy skały, z którymi ręcznie należałoby męczyć się przez wiele godzin.

Przygotowywanie betonu na placu budowy.

Bardzo przydatnym rozwiązaniem do posiadanych w firmach budowlanych ładowarek kołowych i miniładowarek jest zainwestowanie w łyżkę z mieszadłem do betonu, która pozwoli nam na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, a co więcej, w ilości zgodnej z zapotrzebowaniem i o czasie w którym będzie potrzebny. Inaczej przecież wygląda to w przypadku zamawiania betonu z betoniarni, gdzie trzeba będzie liczyć się z koniecznością wykorzystania co najmniej pół metra sześciennego betonu, którego zresztą nigdy nie dostaniemy z samego rana. Dlatego też łyżka z mieszadłem zamontowana na ładowarce czy też chociażby na miniładowarce, będzie przyczyniać się do usprawnienia prac związanych z betonowaniem. Tym bardziej, iż łyżka tego typu umożliwia nam przygotowywanie zarówno betonu mokrego, jak i suchego i półsuchego, a więc w każdym przypadku będziemy mogli przygotować beton dokładnie taki, jakiego potrzebujemy do wykonania konkretnych robót budowlanych. Można więc powiedzieć, iż jest to urządzenie jak najbardziej przydatne, a co za tym idzie, godne poświęcenia pewnych pieniędzy na zainwestowanie w własną łyżkę z mieszalnikiem do betonu.