Boho jest obecnie jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Po latach oszczędnego minimalizmu przyszła pora na zabawę formą oraz kolorem. Artystyczne dusze, podróżnicy, ludzie żyjący eko, we wnętrzach czerpiących inspirację od francuskiej bohemy będą czuli się jak ryba w wodzie. Styl boho sprzyja bezpretensjonalnemu odpoczynkowi.
Styl boho składa się w głównej mierze z naturalnych materiałów. To mieszanka etnicznych rękodzieł czerpiących z Afrykańskiej stylistyki, hippisowskich dodatków nawiązujących do lat 60-tych i 70-tych w designie oraz nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrz.
Jaka kolorystyka we wnętrzach boho?
We wnętrzach boho królują jasne kolory. Białe ściany, beżowe obicia mebli, wyraziste turkusowe dywany, brązowe stoliki kawowe, miodowe dodatki – to przede wszystkim kolory ziemi. Nieco mocniejsze barwy mogą pojawić się pod postacią dodatków. Jasne barwy na ścianie czy podłodze będą stanowić idealne tło dla dodatków w etniczne wzory. Styl boho to również mnóstwo kwiatów we wnętrzu. Salon urządzony w ten sposób wprost zaprasza do wypoczynku. Puchowe miękkie dywany, poduszki, głębokie kanapy i fotele obite delikatnymi tkaninami – proszą się by na nich usiąść.
Udane wnętrze w stylu boho to wyzwanie? Urządzaj styl boho z architektem wnętrz.
Doskonale ze stylem boho współgrają własnoręcznie wykonane bądź odrestaurowane meble. Każdy przedmiot powinien być niepowtarzalny. Styl boho jest to więc styl eklektyczny. Stare łączymy z nowym. Potrzeba nie lada wyczucia stylu. Mieszanka etnicznych motywów z nowoczesnym wyposażeniem może być sporym wyzwaniem. W takim wypadku warto zdecydować się na pomoc dekoratora wnętrz. Zanim jednak skorzystamy z usługi sprawdźmy dokładnie portfolio. W pierwszej kolejności dobry projektant wnętrz Warszawa powinien poznać nasze preferencje. Na tej bazie sporządza projekt zgodny z naszymi potrzebami i obranym stylem. W przypadku trendu boho powinien sam zaproponować oryginalne i niepowtarzalne elementy wyposażenia.
Architekt wnętrz wie czego, gdzie i jak szukać?
Ciekawym rozwiązaniem obok stosowania etnicznych dodatków w afrykańskiej stylistyce jest czerpanie z naszej, polskiej, ludowej tradycji rzemieślniczej. Wiejskie plecionki, ręcznie tkane dywany z ludowym motywem to rzeczy niepowtarzalne. Architekt wnętrz Warszawa z nutką fantazji będzie wiedział gdzie takich rękodzieł szukać. Na wsiach nie brak bowiem ludzi specjalizujących się w własnoręcznym tkaniu rattanowych stolików, krzeseł, wiklinowych donic czy wspomnianych wcześniej plecionek.