Marmurowe schody wewnętrzne.

Kamień naturalny

Każdy z nas z całą pewnością chciałby aby wnętrz jego domu należało do jak najbardziej estetycznych. W tym jednak celu trzeba będzie zdecydować się na nieco większe inwestycje, przede wszystkim na inwestycje w kamienne wykończenia wnętrz. Wystarczy na ten przykład zdecydować się na posadzkę z granitu w holu a do tego dołożyć marmurowe schody prowadzące na drugą kondygnację domu jednorodzinnego, aby od razu podnieść w bardzo wyraźny sposób estetykę całego wnętrza. Przyjrzyjmy się w takim razie kwestii zastosowania takich rozwiązań, aby przekonać się, jak w prosty, aczkolwiek nieco bardziej kosztowny sposób, wyraźnie podnieść estetykę swoich wnętrz.

Zalety schodów marmurowych.

Poza oczywiście estetycznymi walorami schodów marmurowych, trzeba zdać sobie sprawę, iż jako kamień naturalny, marmur zapewnia nam także inne, bardzo liczne zalety. Przede wszystkim jest on bardzo trwały. Szacuje się, iż obecnie wykonywane schody z marmuru, spokojnie przetrwają nas samych a nawet i przyszłe pokolenia. Można więc powiedzieć, iż schody wykonane z marmuru będą służyć nam oraz naszym dzieciom oraz wnukom, a to już inwestycja na dziesiątki lat. Ponadto, są stosunkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wynikające ze zwykłych przypadków. Przecież zawsze można przypadkowo upuścić coś na schody, a drewno już tego niestety nie wytrzyma. Marmur zaś z reguły bez jakichkolwiek problemów przetrwa takie próby, chyba że ktoś celowo będzie sprawdzić jego wytrzymałość, testując go młotkiem z zamachu. Zakładając jednak, że takich testów nikt nie będzie przeprowadzać, można założyć, iż co najmniej sto lat będą trwać niewzruszenie nasze schody wykonane z marmuru.

Utrzymanie i konserwacja.

Ponadto, trzeba tutaj wspomnieć, iż schody marmurowe nie wymagają od nas żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy abyśmy w miarę systematycznie stosowali odpowiedni płyn do konserwacji naturalnego kamienia marmurowego, który zabezpieczy powierzchnię przed osadzaniem się kamienia, a schody będą zabezpieczone przed szkodliwym wpływem twardej wody. Są one także odporne na przypadkowe zalanie wodą, czego niestety nie da się powiedzieć o schodach drewnianych. Utrzymanie w czystości jest banalnie proste, i nie wymaga stosowania żadnych specjalnych środków chemicznych. Wystarczy woda i tradycyjny płyn do mycia podłóg. Jednym słowem trzeba tutaj powiedzieć, iż schody wykonane z marmuru będą zawsze rozwiązaniem wyjątkowo dobrym i jak najbardziej wskazanym. Jeśli tylko będziemy dysponować nieco większą gotówką, bowiem jest to jednak zawsze rozwiązanie drogie, warto się nad nim zastanowić, gdyż może się to okazać najbardziej udaną inwestycją w czasie całej budowy czy też remontu naszego domu. Tym bardziej, że jak już wspomnieliśmy, będzie to inwestycja, która z powodzeniem będzie służyć także naszym dzieciom oraz wnukom, wobec czego zaoszczędzimy im trudu i wydatków, a czyż nie jest to podstawową rolą rodzica, aby ułatwić życie swemu dziecku?