Jakie narzędzia dla elektryka?

Instalacje elektryczne

Podczas pracy z instalacjami elektrycznymi trzeba mieć odpowiednie narzędzia. Po pierwsze sprzęt pomaga w pracy, po drugie pomaga utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jakie elementy są rekomendowane w wyposażeniu elektryka? Czy dostępna jest hurtownia elektryczna w wersji online? 

Narzędzia, które powinny się znaleźć w wyposażeniu elektryka

Elektryk potrzebuje narzędzi, za pomocą których może w pełni swobodnie wykonywać swoją pracę. Podstawą wydaje się być miara zwijana. Z reguły fachowiec za jej pomocą wyznacza punkty świetlne, odległość gniazdek oraz miejsca po których przebiegają przewody.

Kolejne narzędzie to laser krzyżowy. Jest to urządzenie za pomocą, którego prosto i wygodnie można wyznaczyć płaszczyzny poziomie, pionowe i skośne. W efekcie laser krzyżowy bardzo przydaje się to wyznaczania tras kablowych oraz wyznaczaniu punktów oświetleniowych.

Następne urządzenie to młotowiertarka udarowa (SDS). Jest to narzędzie jakie bardzo często przydaje się podczas pracy z instalacjami elektrycznymi. Przydaje się miedzy innymi do wiercenia otworów pod puszki instalacyjne, uchwyty montażowe, rozdzielnie oraz przepusty kablowe.

W jakie jeszcze inne elementy powinien być wyposażony dobry elektryk? Między innymi są to narzędzia analityczne takie jak probówka elektryczna (próbnik elektryczny), wskaźnik napięcia, multimetr cyfrowy lub cyfrowy detektor. Wspomniana próbówka elektryczna ma niebagatelne znaczenie w sprawdzeniu obecności napięcia w obwodzie elektrycznym.

Jeśli planujemy przebudowę istniejących izolacji to często przydaje się automatyczny ściągacz izolacji (który służy do ściągania izolacji z przewodów). Z kolei do obcinania kabli niezbędne będą szczypce za pomocą których w wygodny i precyzyjny sposób można obciąć końcówki kabli i przewodów. Profesjonalny elektryk raczej powinien być wyposażony w te elementy ekwipunku.

Poza narzędziami typowymi dla elektryka warto pamiętać o nieco bardziej powszechnie używanych narzędzi budowlanych. Między innymi są to śrubokręty wyposażone w izolacje wytrzymującej napięcie 1000V. Kolejny banalny przykład, o którym wiele osób zapomina to zestaw noży (które przydają się między innymi do ściągania izolacji zewnętrznej do izolowania przewodów. Do tego nie można zapomnieć o młotku oraz kombinerkach

Gdzie kupić wyposażenie dla elektryka?

Powyższe produkty można kupić we większości sklepów specjalizujących się w produktach dla elektryków. Takich sklepów nie ma zbyt wiele dlatego wiele wyposażenia elektryka pochodzi z dużych ogólnobudowlanych sklepów wielkopowierzchniowych. Jeśli poszukujesz sklepu z dużym asortymentem i dobrymi cenami to ciekawym rozwiązaniem wydaje się być sprawdzenie co oferuje hurtowania elektryczna online.