Co zrobić z odpadami powstałymi podczas remontu?

Firma budowlana

Planujesz remont? Zastanawiasz się jak się do niego przygotować? Z pewnością na Twojej liście nie może zabraknąć kwestii związanych z usunięciem odpadów poremontowych. Wywóz gruzu to niewielki problem. Mimo to wciąż wiele osób nie wie jak sobie z tym zadaniem poradzić.

Jeśli planujesz zmianę układu ścian, skuwanie łazienki, tynków lub podłogi to z pewnością nie obędzie się bez gruzu. Bohater dzisiejszego artykułu (gruz) to problematyczny odpad, gdyż nie może być umieszczony w pojemnikach na odpady komunalne. Za wyrzucanie odpadów wielkogabarytowych grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, natomiast za gruz może to być nawet 5 tys. złotych. Jako odpady wielkogabarytowe rozumiemy spore sprzęty RTV i AGD (np. pralki, lodówki, telewizory), meble (np. łóżka, meblościanki), części samochodowe oraz różnego rodzaju odpady budowlane z których najbardziej uciążliwy jest wspomniany gruz.

W zależności od miasta wywóz odpadów wielkogabarytowych zazwyczaj należy zgłosić firmie wywożącej śmieci. Często jednak trzeba samemu dostarczyć takowe odpady do miejsca utylizacji.

W szczególności gdy mówimy o gruzie jest to dosyć problematyczne. Odpady budowlane charakteryzują się duża wagą i znacznymi rozmiarami. Dodatkowo często są to materiały sypkie, które po prostu trudno przewieźć w samochodzie osobowym. Dlatego też w przypadku gruzu niemal zawsze musimy wynająć firmę, która pomoże w przetransportowaniu odpadów w legalne miejsce np. tani wywóz gruzu w warszawie. Wystarczy wykonać telefon po czym pod wyznaczony adres zostanie umieszczony kontener.

Z czego składa się usługa wywozu gruzu?

  • Podstawienie kontenera na gruz. W zależności od potrzeb może to być mały pojemnik o wielkości kilku metrów sześciennych lub duży kontener mający nawet kilkanaście metrów sześciennych.
  • Załadowanie odpadów budowlanych. Pomoc wyspecjalizowanej ekipy jest czymś co klienci bez wątpienia bardzo sobie cenią.
  • Odbiór kontenera i transport do miejsca utylizacji.
  • Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z kontaktowaniem się z wysypiskiem, w którym gruz ulega utylizacji.