Stolarka okienna z drewna i zalety jej stosowania.

Okna i Drzwi

Jeszcze zupełnie do niedawna, mało kto decydowałby się na montaż w swoim domu drewnianej stolarki okiennej. Wynika to z faktu tego, iż okna drewniane uznane zostały za okna słabszej jakości. Okna, które nie są w stanie zagwarantować nam takich samych parametrów izolacji jak w przypadku okien PCV. Obecnie jednak, nowoczesne technologie produkcji, sprawiają, iż także stolarka okienna z drewna> może być dobrze izolująca. Jest to ważne, gdyż blisko 40% ciepła z naszego domu uchodzi właśnie poprzez płaszczyznę okna. Trzeba będzie jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu na dobór okien do naszego domu. Na rynku znajdziemy sporo modeli, a my musimy wybrać takie, które spełnią jak największa ilość naszych wymagań.

Stolarka okienna z drewna.

Jak już o tym wspomnieliśmy, obecnie stolarka okienna z drewna staje się na powrót popularna. Wynika to z faktu zastosowania w produkcji nowych technologii. Dzięki temu są to okna o podwyższonym standardzie. Zapewniają nam bardzo dobry poziom izolacji termicznej, jak również akustycznej. Oczywiście będą także sporo kosztować, niemniej jednak, jeśli potraktujemy to jako inwestycję na lata to koszt nie będzie aż tak wygórowany.

Nowoczesne technologie produkcji to przede wszystkim podwójnie, lub nawet potrójnie zespolone szyby hartowane. Przestrzeń pomiędzy warstwami szkła jest wypełniona izolacyjnym gazem szlachetnym. Dzięki temu straty ciepła są znacznie ograniczone, niż w przypadku tradycyjnych szyb, pojedynczych. Oczywiście drewniana rama okna będzie zawsze gwarantować wysoki poziom estetyki, a to w przypadku okien także bardzo ważna kwestia.

Generalnie możemy powiedzieć, iż stolarka okienna z drewna jest na chwilę obecną bardzo dobrym rozwiązaniem. Na tyle dobrym, iż warto tego typu inwestycje skrupulatnie przeanalizować.

Zalety stolarki okiennej z drewna.

Koniecznością będzie tutaj także przytoczenie konkretnych zalet, jakimi charakteryzuje się stolarka okienna z drewna. Jest tego dość sporo, toteż warto sobie dokładnie powiedzieć o każdej, najważniejszej zalecie. W końcu to właśnie one sprawiają, iż okna drewniane wracają w ostatnich latach do łask. Tak więc, najważniejszymi zaletami stolarki okiennej z drewna będą:

  • Wysoki poziom estetyki – nie jest możliwe osiągnięcie takiego samego poziomu estetyki przy zastosowaniu innych rozwiązań.
  • Dobry poziom izolacji termicznej – koszty ogrzewania będą wyraźnie ograniczone
  • Dobra izolacja akustyczna – bardzo często pomijany parametr. Sprawia on, iż hałasy pochodzenia zewnętrznego nie będą nam dokuczać w tak wielkim zakresie.
  • Koszt zakupu – w zasadzie niewiele większy niż kosz zakupu stolarki z PCV.

Powyższe zalety sprawiają, iż stolarka okienna z drewna będzie stawać się coraz bardziej popularna. W końcu każdy chciałby mieć klasyczne drewniane okna w swoim domu, za stosunkowo przyzwoitą cenę. Tutaj zaś, w tym przypadku, właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia. Dobre okna za przystępne pieniądze.