Cyklinowanie parkietu

Podłogi

Gdy zapytamy Polaków na co najchętniej przeznaczyliby niespodziewanie otrzymaną pulę pieniędzy wielu z nich odpowiada że na remont swojego mieszkania. Nic w tym dziwnego gdyż każde mieszkanie czy też dom po pewnym czasie wymaga odświeżenia. Z pewnością na tym fakcie mocno zyskuje branża budowlana która wciąż kusi nas nowymi stylami wystroju wnętrz oraz innowacyjnymi koncepcjami urządzenia mieszkania. W tym artykule chcemy skupić się na wąskiej dziedzinie jaką jest odnowa drewnianej podłogi. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad odświeżeniem swojego parkietu z pewnością zetknąłeś się z pojęciem jakim jest cyklinowanie. Jeśli tak to zachęcamy do pogłębienia swojej wiedzy w tym zakresie, jeśli nie to z pewnością ten artykuł będzie dla ciebie wartościowy.

Zanim jednak przejdziemy do meritum należy rozpocząć od początku a zatem odpowiedzieć na pytanie, czym tak naprawdę jest cyklinowanie podłogi. Jest to zabieg który ma na celu odnowienie parkietu dzięki zeszlifowaniu wierzchniej warstwy. Istota tego zabiegu polega na tym że za nieestetyczny wygląd podłogi zazwyczaj odpowiada tylko i wyłącznie jej wierzchnia warstwa. Zazwyczaj pozostała część podłogi jest w stanie niemal nienaruszonym dlatego w niektórych przypadkach cyklinowanie może okazać się znacznie tańszym rozwiązaniem niż kupno nowych paneli. Proces polega na użyciu specjalnego narzędzia zwanego cykliniarką. Narzędzie to wykorzystuje papier ścierny, którym mocno ociera o podłogę usuwając wierzchnią warstwę. Za pomocą tej metody możemy oczyścić podłogę praktycznie kompleksowo. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju wgłębieniach,  rysach, plamach oraz odbarwieniach.

To co zapewne wielu z nas interesuje najbardziej to cena takiego zabiegu. Koszt zależy praktycznie od dwóch kluczowych czynników jednym z nich jest oczywiście robocizna fachowca który wykonuje taką usługę. Natomiast drugi czynnik to rodzaj posadzki. W skrócie można oszacować że koszty wyszukane pod frazą cyklinowanie parkietu Gdańsk oscylują pomiędzy 15 a 60 zł za metr kwadratowy.