Posadzka anhydrytowa – najczęściej popełniane błędy wykonawcze

Wykończenia wnętrz

Wylewka anhydrytowa to w ostatnich latach bardzo popularne rozwiązanie, stosowane szczególnie w domach z ogrzewaniem podłogowym. Ten rodzaj posadzki skutecznie zastępuje tradycyjne wylewki cementowe i biorąc pod uwagę wady i zalety tego produktu, nie trudno to zrozumieć. Tak więc, śmiało można stwierdzić, że wylewki samopoziomujące to przyszłość na polskim rynku materiałów budowlanych.

Proces wylewania i poziomowania posadzki anhydrytowej nie jest szczególnie skomplikowany, wystarczy stosować się do zaleceń producenta, zamieszczonych na opakowaniach gotowych mieszanek, jednak błędy się zdarzają. Z jakimi mamy do czynienia najczęściej?

Posadzka anhydrytowa – najczęstsze błędy

  • Przewodnienie zaprawy, czyli dodanie zbyt dużej ilości wody do mieszanki. W efekcie jej cięższe elementy opadają na spód podkładu, a lżejsze np. spoiwo, wypływają na powierzchnię, tworząc przy tym pęcherze. Przewodnienie obniża także wytrzymałość wylewki, tak więc zmniejsza jej użyteczność. W takiej sytuacji konieczne jest mechaniczne zeszlifowanie wierzchniej warstwy, aż do momentu pojawienia się kruszywa.
  • Błędny montaż rur grzewczych. Złe mocowanie może znacząco wpłynąć na proces schnięcia płynnej powierzchni wylewki, a w efekcie instalacja straci swą przydatność i cały proces trzeba będzie powtarzać.
  • Nieodpowiednia temperatura w pomieszczeniu podczas schnięcia posadzki. Zbyt wysoka temperatura może przyczynić się do za szybkiego odparowania wody i nieprawidłowego schnięcia podkładu, co znacząco osłabia jego wytrzymałość.

Podsumowując, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów podczas wylewania i schnięcia wylewki, należy postawić na pomoc profesjonalistów. Firma, która ma odpowiedni sprzęt i wiedzę zrobi to w sposób właściwy. Więcej informacji na ten temat uzyskasz od specjalistów z firmy Tempo – posadzka anhydrytowa Łódź.