Pompy zatapialne do ścieków marki Flygt.

Pompy

Flygt, to jeden z wielu producentów doskonałych, w pełni profesjonalnych pomp zatapialnych. W ofercie firmy znajdziemy bardzo szeroki asortyment pomp zatapialnych o zróżnicowanym przeznaczeniu. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie pompy zatapialne do ścieków tegoż producenta. Szczególnie pompy wykonane w nowoczesnej technologii Flygt Adaptive N. Jest to bardzo dobre rozwiązanie technologiczne, pozwalające na skuteczne pompowanie ścieków w bardzo trudnych warunkach. Pompy te pracują na wysokim poziomie, praktycznie bezawaryjnie i niemalże bezobsługowo. Można więc powiedzieć, iż jeśli chodzi o pompowanie ścieków, będą z całą pewnością jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań, dostępnych obecnie na rynku.

Czym są pompy zatapialne do ścieków w technologii Flygt Adaptive N?

Sama technologia Plygt Adaptive N to starsze rozwiązanie Flygt N, udoskonalone w pewnych kwestiach. Przede wszystkim, sama technologia Flygt N, już pozwalała na dość szerokie możliwości dostosowywania hydrauliki pompowej do indywidualnych potrzeb użytkownika. W pompach tej serii pojawił się półotwarty wirnik, ze skośną krawędzią natarcia, współpracujący z pierścieniem wolowym. W pierścieniu tym znajduje się spiralne wyżłobienie oraz trzpień naprowadzający. Dzięki temu możliwe jest pompowanie ścieków na bardzo wysokim poziomie wydajności.

Nowoczesna technologia Flygt Adaptive N, poprawie znacznie możliwości systemu samooczyszczania pompy, znaną z poprzedniej wersji tej technologii. Jest to proces realizowany dzięki osiowemu unoszeniu się wirnika. Wynika ono ze zmiany stosunku hydrodynamicznej siły docisku do osiowej siły, wytwarzanej przez znajdujące się między wirnikiem a pierścieniem wlotowym, zanieczyszczenia. Rozwiązanie to pozwala także zmniejszyć obciążenie wału czy też zmniejszyć zużycie uszczelnień. Łącznie te wszystkie udoskonalenia poza poprawą pracy i wydajności pomp, wpływają także na zwiększenie poziomu ich żywotności.

Można więc powiedzieć, iż pompy zatapialne do ścieków w technologii Flygt Adaptive N, będą rozwiązaniem w wielu aspektach niesamowicie korzystnym.

Dostępne rozwiązania.

Jeśli więc szukamy odpowiedniej pompy zatapialne do ścieków surowych warto zainteresować się tą technologią firmy Flygt. Pompy z tej serii dostępne są w trzech wariantach wykonania, co zapewnia możliwość doboru odpowiedniego urządzenia do konkretnych zastosowań.

  • Pompy wykonane z utwardzanego żeliwa – sprawdzające się w rozwiązaniach klasycznych przy oczyszczaniu ścieków.
  • Pompy Hard IRON – sprawdzające się przy pompowaniu mediów z materiałami ściernymi oraz wywołującymi korozję.
  • Pompy z pierścieniem Hopper – gwarantujące skuteczne rozdrabnianie zanieczyszczeń oraz cięcie długich włókien na mniejsze cząstki oraz cięcia ciał stałych.

Należy jedynie dobrać odpowiednią wersję pompy pod względem jej wykonania oraz parametrów technicznych, aby sprawdzała się konkretnym zastosowaniu. Na pewno praca tego typu urządzenia zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.