Pompy Evak EUBR i odwadnianie do sucha.

Osuszanie budynków

Odwadnianie to nie tylko usuwanie większości wody zalegającej na danym terenie. Bardzo często zachodzi potrzeba usunięcia jej praktycznie do samego końca, do poziomu kilku zaledwie milimetrów. Tego niestety nie da się zrealizować przy zastosowaniu klasycznych pomp zatapialnych. W takich sytuacjach, należy zastosować odpowiednio dobrane pompy do odwadnianie do sucha, które gwarantują takie możliwości. Jedną z nich jest bez wątpienia pompa EVAK EUBR, która pozwala nam osuszyć konkretne płaszczyzny nawet do powierzchni 1-2mm. Zobaczmy w takim razie, jakie korzyści niesie za sobą wykorzystywanie tego typu pompy, oraz w jakich przypadkach będzie się ona sprawdzać zdecydowanie najlepiej.

Czym są pompy zatapialne Evak EUBR?

Są to lekkie, profesjonalne pompy zatapialne wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające na pompowanie nie tylko praktycznie do sucha, ale także na stosowanie pompy w różnorodnych warunkach odwodnieniowych. Sprawdzają się one zarówno w pompowaniu wody czystej, jak również zabrudzonej, oraz zawierającej materiały o pewnych właściwościach ściernych (piasek, muł organiczny).

Konstrukcja i parametry techniczne:

 • Górny wylot oraz płaszcz wodny, zapewniający efektywne chłodzenie nawet w przypadku pracy w niepełnym zanurzeniu
 • Zewnętrzne osłony i kosz wykonane ze stali nierdzewnej
 • Uszczelnienie wału to podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej.
 • Wirnik wykonany ze stali pokrytej materiałem Hytrel (materiał skrajnie odporny na ścieranie a przy tym elastyczne i twardy)
 • Automatyczne zabezpieczenie termiczne w uzwojeniu silnika – zapewnia wyższe bezpieczeństwo w przypadku nadmiernej temperatury silnika, co wydłuża żywotność urządzenia.
 • Kołnierz przypodłogowy pozwalający na precyzyjne usuwanie resztek wody
 • Wirnik wyważony dynamicznie co obniża obciążenie łożysk i wału.
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja, co przekłada się na brak problemów z obsługą i konserwacją

Zastosowanie pomp Evak EUBR.

Biorąc pod uwagę bardzo dobre parametry techniczne, jakimi charakteryzują się opisywane pompy zatapialne do odwadniania do sucha, można stwierdzić, iż będą one także sprawdzać się bardzo dobrze w innych zastosowaniach. Przede wszystkim w sytuacjach następujących:

 • Odwadnianie wykopów budowlanych z wody gruntowej, czy też deszczowej zawierającej duże ilości materiałów ściernych
 • Usuwanie resztek wody do głębokości 1-2mm
 • Odwadnianie zalanych powierzchni płaskich: piwnice, parkingi, szyby windowe, niecki basenowe.

Jest to więc jednostka, którą bez trudności w pierwszej kolejności odwodnimy zalany obiekt, a następnie usuniemy resztki zalegającej na dnie wody, aby prace były zrealizowane do samego końca. Jest to na pewno bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla wszystkich jednostek administracji oraz służb komunalnych czy też jednostek straży pożarnej, które będą realizować tego typu zadania przy usuwaniu skutków powodzi. Pompy Evak EUBR na pewno w takich sytuacjach będą się sprawdzać całkiem dobrze.